PLAYBACK 1968 – zo 15 maart 20-22 u + vr 20 maart 23-01 u

Uitzending op de stream van 192 Radio, zondag 15 maart 2026, en vrijdag 20 maart 2026 23.00 – 01.00 uur
Presentatie: Dirk van Dijk en Koen Edeling

15 15 maart 1968 1e uur

Een tijdje terug ook al gedraaid, maar hij blijft prachtig: de Four Seasons versie van Will you still Love me Tomorrow. Prachtig arrangement en alles wat de groep zo aantrekkelijk maakt(e) komt aan bod.

En ik weet nog goed hoe ik eind jaren ‘60 door de LP-aanbiedingen struinde en een totaal obscure plaat aantrof van een groep die zich The Moon noemde. Kostte niet veel, want ik had niet veel, maar toen ik hem thuis opzette was ik meteen verkocht. Een heerlijk geluid, en ik draai hem nog steeds regelmatig. Kost nu minstens het tienvoudige van wat ík ervoor betaald heb.

  1. Will you still love me tomorrow – Four Seasons (15)
  2. 100 Years – Nancy Sinatra (97)
  3. Sherry don’t go – Lettermen (98)
  4. Denver – Steve Alaimo (129)
  5. Jumbo – Bee Gees
  6. Cowboys to girls – Intruders (87)
  7. Holy man – Scott McKenzie
  8. If you don’t want my love – Robert John (130)
  9. Unknown soldier – Doors (88)
  10. Honey – Bobby Goldsboro (64)
  11. Mighty Quinn- Manfred Mann (9)
  12. Bottle of wine – Fireballs (9)
  13. Amerikaanse top 10
  14. Someday girl – Moon
  15. I wanna live – Glen Campbell
  16. Top of the hill – Barry McGuire
  17. The singer sang his song – Bee Gees
  18. Love is blue – Paul Mauriat (1)
  19. Come to me softly – Jimmy James and Vagabonds(84)

2e uur

Hé, I’m a Train, dat was toch van iemand anders? Ja, van Albert Hammond, die het ook schreef, samen met die vent van Nancy Sinatra. Maar hier gaat het om, zo te horen, een Brits damesgroepje dat haar naam spelt op z’n Amerikaans. Ik had er wel wat van verwacht, Elaine Paige (later bekend van Cats en zo) zat in dat clubje, maar ik weet niet, het klinkt wat rommelig. Geef me dan toch meneer Hammond maar.

  1. Congratulations – Cliff Richard
  2. Il est cinq heures, Paris s’ éveille – Jacques Dutronc
  3. I’m a train – Colors of love
  4. Kom uit de bedstee – Egbert Douwe (15)
  5. Rosie – Don Partridge (37)
  6. Eva – Boudewijn de Groot
  7. NL top 10
  8. In the wee small hours of Sixpence – Procol Harum
  9. One day soon – Matt Monro
  10. Eduard
  11. Jedan Dan – Troubadours van Dubrovnik
  12. I don’t want our loving to die – Herd
  13. Captain of your ship – Reparata and the Delrons (38)
  14. I can’t let Maggie go – Honeybus (48)
  15. Cry like a baby – Box Tops (42)
  16. Engelse top 10
  17. Silly boy blue – Billy Fury (comp David Bowie)
  18. The unicorn – Bachelors
  19. Sind Sie der Graf von Luxemburg – Dorthe
  20. Is this another way – Barbara Ruskin
  21. Fire Brigade – Move


TERUGLUISTEREN:

8 maart 1968 1e uur

Als u denkt: Hé, maar dat nummer heb ik al eerder in Playback gehoord, dan kan dat kloppen. Meestal drukt dat gewoon onze persoonlijke smaak uit. Met andere woorden: wat wíj mooi vinden laten we ook vaker horen…..
Daarnaast kijken we natuurlijk elke week naar wat er nieuw is uitgekomen en zoeken we ook op de nieuwe LPs naar geschikte muziek.

2e uur

Een week geleden in 1968 kwam het wondermooie I Can’t Let Maggie Go uit. Geschreven en gezongen door Pete Dello. In Nederland deed ie het beter dan in het VK, maar daarginds kennen veel mensen het nummer vooral vanwege reclamespotjes in de jaren ‘70. Een charmante man die tot het laatst met muziek bezig was, vooral op compositorisch vlak. Dello zal blij geweest zijn dat het niet zo’n grote hit was want dan had hij moeten touren met Honeybus, en daar had hij geen zin meer in na de jaren met Grant Tracy & the Sunsets die overal in Europa optraden.